Hotel Payam

Transferimizi sizinle organize ettik, araç ve sürücüyü nasıl tanıyacağız?
Uçağınızın varış saatinde, sürücü arkadaşımız üzerinde “Payam Hotel” ve adınızın yazılı olduğu bir yönlendirme ile bekliyor olacak ve bagajlarınızı alır almaz sizi aracımıza ulaştıracaktır.

Kaş’ı ziyaret etmek için en iyi zaman nedir?
Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları en iyi zamanlama olabilir. Bu dönemde Kaş, Temmuz ve Ağustos dönemi kadar sıcak ve kalabalık olmayacaktır.

Daha detaylı hava ve su sıcaklıkları için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:
http://www.accuweather.com/en/tr/kas/316954/september-weather/316954#
http://www.weather2travel.com/whentotravel/turkey/dalaman-and-marmaris-coast/kas.php

Kaş’ta bulunduğumuz zaman içinde tekne turu yapmayı planlıyoruz . Nasıl organize edebiliriz?
Kekova’da batık şehir de dahil her tür tekne turu ve günlük tur organizasyonlarında sizlere yardımcı olabiliriz. Yüksek sezonda,  önceden rezervasyon yaptırmanıza gerek  kalmamakla beraber bir gün önceden telefonla bildirimde bulunmanız yeterli olacaktır. Düşük sezonda  acentalar  minimum kişi sayısına ulaşıldığı taktirde tur programlarını gerçekleştirmektedir. Bu sebeple, bahar ve yaz sonu düşük sezon dönemlerinde, turun yapılacağı gün ile ilgili garanti verememekteyiz ancak talebinizi karşılayacak çözümler bulmak konusunda daima elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz.

En çok tercih edilen Kekova tekne turu programı:

  • Sabah 09:45 otelden transfer
  • Üçağız Köyü’ne kısa bir araç yolculuğu (40 dk.)
  • Tekneye varış ve seyre çıkış
  • Akdeniz’in turkuaz mavisi sularında yüzme molaları
  • Cam tabanlı tekne ile dünyaca meşhur batık şehri keşif
  • Teknede öğle yemeği
  • Muhteşem Kekova manzarasıyla beraber Simena Kalesi’ni ziyaret
  • Üçağız’a geri dönüş ve tekrar Kaş’a hareket
  • Akşam 18:00 – 18:30 saatlerinde otele varış

Anyalya Havalanı / Dalaman Havalanı’ndan otelinize ulaşmak için kullanılacak en iyi yol hangisidir?
Kendi aracınızla geliyorsanız yaklaşık olarak Antalya’ dan 3,5 saat / Dalaman’ dan 2 saat kadar süren bir yolculuk sonunda Kaş’a varabilirsiniz. Açıkçası Kaş’a ulaşmada en hızlı ve kolay yol özel transfer hizmeti almak olacaktır. İsteğinize bağlı olarak havaalanı-otel / otel-havaalanı transferinizi de organize etmekteyiz. Transferlerimiz 4 kişiye kadar klimalı binek otomobil (bagaj durumuna göre), 4 kişi ve üzeri transferlerde ise klimalı minibüsler ile yapılmaktadır. Bu tür bir transfer ihtiyacınızda özel ücretlendirme için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Belirli tarih aralıklarında ve Ekonomi Odası hariç direkt olarak otelimizden yapacağınız minimum 3 gece konaklamalı rezervasyonlarda ise Dalaman-Kaş arası geliş transfer hizmetinizi biz karşılıyoruz. Detaylar için “Kampanyalar” sekmesine bakabilirsiniz.

Antalya’dan toplu taşıma:
Öncelikle Antalya Havaalanı’ndan bineceğiniz şehiriçi otobüsler veya havaalanının özel servis aracı Havaş ile Antalya otogarına gitmeniz gerekmektedir. Şehiriçi otobüslerle otogara ulaşım trafik durumuna göre 40 dakika kadar sürer ve kişi başı yaklaşık 2 TL’dir. Bir diğer yol ise havaalanından taksi ile ulaşım olabilir, Antalya Havaalanı-Otogar arası taksi ücreti ise yaklaşık 40-45 TL tutmaktadır.

Antalya Otogar’dan kalkan dolmuşlarla yaklaşık 4 saat 15 dk süren, kişi başı 30 TL tutacak bir yolculukla Kaş’a ulaşılmaktadır.

Yukarıdaki tüm fiyatlar yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Öncesinde fiyat sorgulaması yapmanızı tavsiye ederiz.

Dalaman’dan toplu taşıma:
Öncelikle Dalaman Havaalanı’ndan Havaş otobüsü ile Fethiye otogarına gelinir (yaklaşık 15 TL). Fethiye otobüs terminalinden ise Kaş’a dolmuş ile 2 buçuk saatte varılmaktadır. Her saat bulabileceğiniz dolmuşlarda kişi başı ücret yaklaşık 20 TL’dir. Bu fiyatlarda yine değişiklik gösterebilir öncesinde sorgulama yapıp emin olmakta fayda var 🙂

www.transferbul.net firmasından da Dalaman-Kaş veya Kaş-Dalaman paylaşımlı transfer hizmeti alabilirsiniz.

Antalya‘ dan kendi aracımla geliyor olacağım, otelinizi Kaş’ta nasıl bulabilirim?
Kaş’a D400 yolundan giriş yaparak kavşakta göreceğiniz  “Şehir Merkezi-Antiphellos” tabelasının yönlendirmesini takip ediniz. Biraz ileride sağınızda göreceğiniz otobüs terminalini geçtikten sonra ilk sağa dönünüz. Migros market ve Bosh mağazasının da bulunduğu bu yol üzerindeki Halk Bankası’ndan sonra soldaki ilk sokağa dönünüz ve sonuna dek takip ediniz. Pek çok pansiyon göreceğiniz bu sokağın sonundaki camiden hemen sonra sağa döndüğünüzde çıkmaz sokağın sonunda otelimize ulaşacaksınız. Otelimizi bulmakta problem yaşarsanız hiç çekinmeden +90-546-8361556 nolu telefondan bizi arayınız.

Fethiye’den kendi aracımla geliyor olacağım, otelinizi Kaş’ta nasıl bulabilirim?
Eğer Fethiye’den geliyorsanız D400  yolundan Kaş’a gelebilirsiniz. Kavşakta göreceğiniz “Şehir Merkezi-Antiphellos” tabelasının yönlendirmesini takip ederek yeni marinayı geçtikten sonra sağdan ikinci sokağa dönünüz. Sağınızdaki ilk sokak yarımadaya gitmektedir. İkinci sokağa (Süleyman Yıldırım Caddesi) döndüğünüzde sol tarafta pek çok pansiyon ve otel göreceksiniz. Bunları geçip sokağın sonuna vardığınızda caminin yanından sağa dönerek devam ederseniz çıkmaz sokağın sonunda otelimize ulaşacaksınız. Otelimizi bulmakta problem yaşarsanız hiç çekinmeden +90-546-8361556 nolu telefondan bizi arayınız.

Otelinizin kendi plajı var mı?
Kendimize ait bir plajımız bulunmamakla beraber en yakın yüzme platformu otelimize sadece 50 metre mesafededir. Kaş genelinde hiçbir yerde kum plaj olmadığı için deniz kenarına kurulmuş platformlardan yararlanılır. Buralarda şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve duş gibi ihtiyaçlar temin edilmiş olup herkesin kullanımına açıktır. Çoğu belirli bir giriş ücreti alır ancak içeride yapılan yiyecek içecek harcamaları bu giriş ücretinden düşülür.

Şehir merkezine ne kadar uzaklıktasınız?
Kaş küçük bir kasaba olduğu için her yer yürüme mesafesindedir. Otelden merkeze yürüyerek yaklaşık 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Dönüş yolunuz yokuş yukarı olduğundan biraz daha uzun sürebilir. Sitemizdeki haritadan çevreyi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Park yeriniz var mı?
Otelimiz önünde ve arkasında sokağa güvenle ve ücret ödemeksizin aracınızı park edebilirsiniz. Burada yer bulamadığınız takdirde sokağın sonunda antik tiyatronun yanındaki geniş alanda istediğiniz herhangi bir yere park edebilirsiniz.

Asansörünüz var mı?
Ana binamızda asansör bulunmaktadır. Deluxe Odalar’a ise asansör erişimi yoktur.